Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TAKİP ETMEDİM Kİ NE YAZAYIM?

Başbakan Binali Yıldırım Çanakkale’de

Başbakan Binali Yıldırım Çanakkale’de bir dizi açılış gerçekleştirip Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde cübbe giydi ve ilk dersi verdi.

Benim haberlerden edindiğim bilgiye göre…

“Haberlerden edindiğim bilgiye göre” diyerek dürüst bir anlatım yapıyorum çünkü ben Başbakan Yıldırım’ın Çanakkale ziyaretini takip etmedim.

Onca genç, eğitimli genç varken benim gibi ‘son noktayı koydu koyacak’ muhabire ihtiyaç mı var ki ben takip edeyim?

Gençler sektörün lokomotif gücü…

O nedenle lütfen bana ‘Onu yazdın da bunu niye yazmadın’ tarzı e posta atmayınız.

***

Yollarımız, çevremiz, ekonomimiz on numara beş yıldız iken bir iyi haberde dizi film sektöründen geldi.

Türkiye Dizi İhracında Dünya İkincisi…

İnsanların 9 saat ekran başında olduğu, bunun 4 saatinin televizyon izleyerek, diğer zaman diliminin ise akıllı telefon, tablet ve bilgisayar başında geçtiği Türkiye’de en çok izlenen program türünün ise dizi olduğu ortaya çıktı. Interpress’in medyada konu ile ilgili yapmış olduğu incelemeye göre, dünyanın 100’e yakın ülkesinde izlenen Türk dizi filmlerinin ihracatta Amerika’nın ardından ikinci sıraya yerleştiği tespit edildi. Türk dizilerinin son dönemde özellikle Latin Amerika ülkelerinde sıklıkla takip edildiği ve dizilerimizin bu ülkelerde en çok izlenen 15 program arasına girdiği belirlendi. En çok izlenen programlardan en az dördünü Türk dizilerinin oluşturduğu belirlenirken, Türkiye’nin dizi ihracatının da 350 milyon dolara yükseldiği tespit edildi.

Orta Doğu güncel, Latin Amerika dönem dizilerimizi izliyor

Bir zamanlar ülkemizde dizilerini izlediğimiz Brezilya ve Meksika gibi ülkeleri geride bırakan Türkiye, şimdi bu ülkelere dizi satar konuma geldi. Tüm dünyada izlenen Türk dizilerinin konularına göre en çok izlendiği bölgelere bakıldığında Orta Doğu ülkelerinin daha çok güncel ve iyi hayatı hedefleyen dizilerimizi izlediği belirlendi. Latin Amerika ülkelerinin ise daha fazla dönemsel tarihi dizilerimizi tercih ettiği tespit edildi. Avrupa ülkeleri daha çok tematik dizilerimize ilgi gösterirken, dizi ihracatında yeni pazar hedeflerinin Çin, Japonya ve Hindistan olduğu belirlendi. Bu arada medyada Türk dizileri ile ilgili yılbaşından bu yana 10 bin 672 haber çıktığı tespit edildi.

Öyle yani…

Bağzı şeyler açıkça yazılmalı…

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech