Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzelliğin sekiz sırrı

Her kadın güzeldir ve

Her kadın güzeldir ve güzellik göreceli bir kavramdır. Sadece bir kaç basit yöntemle siz de çevrenizdekilerin başını döndürebilirsiniz.

Herkesin beğeni algısı farklıdır. Size çok güzel gelen bir kadın başkasına çirkin de gelebilir.  Birkaç basit yöntemle siz de etrafınızda bir anda fark yaratabilirsiniz.

1. Bakım hijyen ile başlar.

Bakımlı olmak güzellik kavramının temel yapı taşıdır ve vücut hijyenine özen göstermekle başlar. Hijyen sorunları sağlık sorunlarına kapı açacak ve zayıf düşen bedeninizin güzel görünmesi de mümkün olmayacaktır. Sık sık ellerimizi yıkamak çevredeki mikropların vücudumuza erişmesini engelleyecek en etkili sağlık önlemidir.

2. Sağlıklı bir cilt güzelliği katlayarak çoğaltır.

Sağlıkla parlayan, nefes alan, temiz bir cilt güzelliğinizin altını çizer, herkesin dönüp dönüp hayranlıkla size bakmasına neden olur. Aknelerden ve sivilcelerden korunmak için cilt temizliğine dikkat etmeniz, beslenmenizde cilt sağlığınızı da desteklemeye özen göstermeniz daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

3. Giyim tarzınız, güzellik algısını doğrudan etkiler.

Bir düğüne yırtık kot pantolonla katılmak doğru olmayacağı gibi, iş yerinize de abiye ile gidemezsiniz. Herkesin farklı bir giyim tarzı olabilir ama önemli olan nerede, neyi, nasıl giyeceğinizi bilmektir. Bu uyumlu tarzı yakalarsanız çevrenizde olumlu bir etki bırakır, beğeni toplarsınız.

4. Aksesuarlar küçük olabilir ama etkisi büyüktür.

Kıyafetiniz üzerinde kullanacağınız aksesuarların küçük olması sizi yanıltmasın. Doğru seçilmiş bir aksesuar, insanların üzerinde bırakacağınız etkiyi katlayarak büyütür. Aksesuar dünyası çok büyük bir evren. Yeni aksesuarlar aramaktan vazgeçmeyin ve kendinize çok geniş bir aksesuar koleksiyonu yaratmaktan çekinmeyin.

5. Saçlar ve kaşlar aynı renk olmalı.

Saç rengimizi değiştirmek doğal bir ihtiyaç ama unutmayalım, saç boyarken kaşlarımızı orijinal renginde bıraktığımızda yapay bir görüntü oluşur. Kaşların rengini de saçın rengine yaklaştırmak, doğru bir tercih olur.

6. Uyku da güzelleşmenin parçasıdır.

Uyumak, vücudun kendini yenileyebilmesi için bir mola sürecidir. Uyku sürecinde vücut cildi tazeler, zihni rahatlatır, bedeni yeniler. Yeterince uyku almış bir beden sağlıkla parlar, etkileyici ve güzel bir görünüm yaratır.

7. Dik durarak daha uzun görünürsünüz.

Uzun, ince, dik bir beden güzel algımızda önemli bir imgedir. Omurganızı öne eğmek yerine, çok basitçe dik durarak, dik yürüyerek hem daha uzun görünürsünüz hem de zamanla iskeletinizde oluşacak deformasyonları engelleyerek sağlıklı bir yaşam için de önlem almış olursunuz.

8. Ağız ve diş sağlığı güzelliğin ayrılmaz parçasıdır.

Tertemiz, bembeyaz, sağlıklı ve pırıl pırıl parlayan dişler, güzellik algımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Ağız ve diş bakımını her gün aksatmadan yapmalı, dişlerimizde leke oluşumuna izin vermemeliyiz.

Derleyen: Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech