Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eren Erdem 489 gün sonra özgürlüğüne kavuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi(PM) Üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem, geçtiğimiz gün tahliye edildi. 489 gündür Silivri Cezaevi’nde bulunan Erdem’in özgürlüğüne kavuşması, Çanakkale siyasetinde de geniş yankı uyandırdı.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Eren Erdem için “Eren, küçük oğluna kavuşacak… Maalesef geciken adalet…  Bu haksız kararın (cezanın) esastan bozulması gerekir ve biz bunun için adalet için mücadeleye devam edeceğiz. Osman Kavala ve haksız tüm tutuklulukların son bulması dileğiyle hoş geldin!” ifadelerini kullandı.

‪CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise Erden Erdem’in “Sevgili dostlarım, yoldaşlarım; Sizden tam  490 gün fiziki olarak ayrı kaldım. Hiç yalnız bırakmadınız. İlginiz, sevginiz, mektuplarınız, o soğuk duvarları ısıttı. Can oldunuz, nefes oldunuz. Bundan sonra da bu sıcaklığı mücadele alanlarında yaşatacak; hak hukuk adalet diyeceğiz” şeklindeki tweetini paylaşarak duygularını dile getirdi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de, Eren Erdem’le çekilmiş bir fotoğraflarını sosyal medya üzerinde paylaşarak “Hoş geldin sevgili Erden Erdem” ifadelerini kullandı.

Esra Çanlı

 

%d
Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech