Çanakkale Devlet Hastanesi’nin Kepez’e taşınmasının ardından Acil servisindeki yoğunluğun büyük miktarda azalması göze çarptı.
Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin acil servisinde geçtiğimiz akşam saat 22.00 sıralarında, eski devlet hastanesi acil servisinin aynı saatlerine kıyasla çok daha az hastanın yer alması göze çarptı. Yeni hastaneye otobüs ile ulaşımın pek de kolay olmaması, Merkez’deki mahallelerden taksi ücretlerinin yüksek tutması ve hastanenin rakımı yüksek bir noktada yer alması nedeniyle yayan ulaşımın çok zor olması sebeplerinden dolayı Acil Servis’teki yoğunluğun büyük miktarda azaldığı ifade ediliyor.
Atakan Alkış