Belediye ilçedeki durakların hepsine el attı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramiç Belediyesi ilçe genelinde bulunan minibüs ve otobüs duraklarını milli mücadele kahramanlarının fotoğraf ve hikâyelerinin olduğu görsellerle donattı. Vatandaş yapılan çalışmayı takdir etti.

Bayramiç Belediyesi ilçe genelinde bulunan minibüs ve otobüs duraklarını milli mücadele kahramanlarının fotoğraf ve hikâyelerinin olduğu görsellerle donattı.

Belediye, ilçe genelinde bakımsız olan durakları tespit etti ve çalışmalar için kolları sıvadı.  İlçe genelinde bulunan tüm durakların önce bakımları yapıldı, daha sonra milli mücadele kahramanlarının fotoğraf ve hayat hikâyelerinin olduğu görsellerle donatıldı.

Görsellerde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadeleye destek olmak için canı pahasına savaşan Yenibahçeli Şükrü, Yüzbaşı Seyfettin, Topkapılı Mehmet Cambaz, Eyüp Bey, Ahmet Berzenci, Mustafa İzzet, Yahya Kaptan, Ali Çetinkaya, Şahin Bey, Sütçü İmam, Ahmet Hulusi Efendi, Ayşe Çavuş, Halime Çavuş, Asker Saime, Melek Hanım, Tayyar Rahime, Kara Fatma ve Gördesli Makbule’ye yer verildi.

“Tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz”

Konuyla ilgili bilgi veren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Gençlerimizin milli mücadele kahramanlarımızı yakından tanımalarını istedik. Bu nedenle ilçemizin birçok noktasında bulunan duraklarımızda, kahramanlarımızın başarı hikâyelerine ve fotoğraflarına yer verdik. Tabii ki milli mücadele kahramanlarımız, bizim yer verdiğimiz isimlerden çok daha fazla. Ülkemizin düşman işgalinden kurtulması ve bu ülkenin kurulması için binlerce insanımız mücadele etti. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. Onlara minnettarız” diye konuştu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 30 defa görüntülendi
*