Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pedallar Musaköy’e

Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından

Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından her Perşembe olduğu gibi bu Perşembe de akşam turu yapılacak.

Çanakkale Bisiklet Platformu tarafından her Perşembe düzenlenen akşam turları, bu hafta da gerçekleştirilecek. Bu hafta bisiklet severler Musaköy’e akşam turu düzenleyecekler.

Özel bilgilendirme

Musaköy Akşam Turuna dair özel bilgilendirmelerde bulunularak; “Hava durumuna bağlı olarak turumuz iptal edilebilir, iptal durumunda anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Hareket noktasına varıldığında ihtiyaçların karşılanması adına mola verilecektir.  Mola noktalarında tesis, bakkal veya market vb. yerler olmayacağını düşünerek hazırlıklı gelmeniz gerekmektedir. Mola noktalarında veya tur esnasında kısa süreli molalarda enerji kaybınız için sandviç (alternatif olarak; simit, poğaça), enerji barları, çikolata, meyve (muz), çerez (hurma, çiğ badem vb.) ve bol su tüketmeniz önemlidir. Muzun hem enerjisi çok yüksektir, hem de birçok vitamin (B1, B2, C, A ve E) ve mineral (potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot) içerir.  Yoğun terleme sonucu kaybolan sıvı ve mineralleri yerine koymak için soda ve ayran tüketmenizi öneririz” diye belirtildi.

 Genel bilgilendirme

Tura dair genel bilgilendirmeler yapılarak; “Turlarımızda kask zorunludur. Akşam turlarımızda ön ve arka aydınlatma zorunludur. Turlar kesinlikle performansa dayalı değildir. Herkesin katılabileceği bir düzeyde sürüşlerimiz gerçekleşir öncü ve artçılar ile sürüş düzeni sağlanmaktadır. (Öncü geçilemez, artçı arkasında kalınmaz, kalındığı takdirde tüm grup durmak zorundadır) Yokuş çıktıktan sonra grubun toparlanması adına kısa süreli beklemeler gerçekleşmektedir. Tur dönüş saati grubun sürüşüne, rotaya ve km’ye göre değişmektedir. Yol durumuna göre grup tekli ya da çiftli gitmek durumunda olduğunda öncünün veya artçının uyarılarını dikkate almak gerekmektedir. Mümkün oldukça uyarıları yakınınızdaki kişilere de tekrar etmeniz güvenli bir sürüş açısından önemlidir. Reflektörlü yelek, forma veya paça bandı, yağmurluk (Hava Durumuna Bağlı), yedek iç lastik, yama, pompa ve alyan takımı yanınızda bulundurmanız önemlidir. Rota uzunluğu aşağıdaki gibidir ancak trafik yoğunluğuna, yol yapım çalışmalarına, kaza ya da başka sebeplerden ötürü tur sorumlusu kararıyla alternatif rota oluşturulabilir. Bu durum rota uzunluğunda azalma ya da artmaya sebep olabilir” diye belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech