Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kooperatifler bir arada

Çan ve Yenice’de faaliyet

Çan ve Yenice’de faaliyet gösteren Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 10 No’lu Meslek Komitesi çalışmaları kapsamında Çan ve Yenice ilçemizde faaliyet gösteren Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’nda 26.10.2021 tarih ve 31640 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7339 sayılı Kanun ile ilgili değişiklikler hakkında Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Semizoğlu; “Ciddi sorumluluklar getirildİ”

Bilgilendirme Toplantısı hakkında bilgi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimizin değerli Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizlerden gelen talep üzerine buradayız. Kanunda yapılan değişiklikler ile belirlenen kriterleri taşıyan kooperatiflerimize ciddi sorumluluklar getirildi. Bu sorumluluklar yerine getirilmediğinde de ağır yaptırımlar söz konusu. Siz değerli üyelerimizin bu yaptırımlara maruz kalmaması için sürekli bilgilendiriyoruz. Ticaret Sicil Müdürümüz Şerife Hanım da bugün bunun için burada. Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Işık; “Takip etmek zorundayız”

Ardından söz alan 10. Komiteden Meclis Üyesi Okay Işık; “Değerli Kooperatif Üyelerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Selçuk Semizoğlu’nun dediği gibi tüm sorularınızı burada sormanızı istiyoruz. Kooperatif yöneticileri olarak aldığımız sorumluluğu ne mali müşavirlerimize ne de çalışanlarımıza devredemiyoruz. Bu bilinç ile kendi işimizi önce kendimiz takip etmek zorundayız.” dedi.

Bilgilendirmeler yapıldı

Ticaret Sicil Müdürü Şerife Kurt; 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’nda 7339 sayılı Kanun ile yapılan bazı değişiklikler ve “Ortaklığa Kabul, Ortaklık Payları, Bilgi Edinmek Hakkı, Bilanço, Genel Kurulun Şekli, Yönetim Kurulunun Ödevi, Üyelik Şartları ve Ücret, Üyelerin Titizlik Derecesi ve Sorumlulukları, Denetçilerin Seçimi, Dış Denetim, Genel Kurul Toplantılarına Bakanlık Temsilcisinin Katılması, Cezai Sorumluluk, KOOPBİS, Anasözleşmelerin İntibak Ettirilmesi” başlıkları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Bilgilendirme toplantısı soru cevap ile son buldu.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech