Bayramiç Belediyesi tarafından son dönemde sayısı artan motosiklet kazalarına ilişkin bir açıklama yapıldı.
Bayramiç Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizde motosiklet kullanımı artmış ve kurallara uyulmaması nedeniyle üzücü hadiseler meydana gelmiştir. Trafik kazalarında yerine konulmaz kayıplar yaşanmıştır. Bu nedenle Bayramiç Belediyesi olarak hizmet verdiğimiz benzin istasyonuna gelen kasksız, plakasız motosiklet sürücülerine satış yapmama kararı almış bulunmaktayız. Ayrıca ilçemizde hizmet veren diğer benzin istasyonlarını da bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz. Kıymetli motosiklet sürücüleri; kaskınızı takın, yola güvenle bakın” denildi.