Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Liseliler müzik için yarıştılar

Çanakkale Belediyesi tarafından geleneksel

Çanakkale Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Liselerarası Popüler Müzik Yarışması’nın 18’incisi hayata geçirildi.

Çanakkale Belediyesi tarafından uzun yıllardır düzenlenen Liselerarası Popüler Müzik Yarışması’nın 18’incisi Özgürlük Parkı’nda gerçekleşti. Yarışmaya Özel Çanakkale Kampüs Koleji Fen ve Anadolu Lisesi’nden Grup Siren, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nden Grup Melankoli, Çanakkale Koleji’nden Grup Capella, İstek 1915 Çanakkale Okulları’ndan İstek Band, Toki Anadolu Lisesi, Fen Mat Koleji, Ali Haydar Anadolu Lisesi’nden Grup Haydari ve Çanakkale Fen Lisesi’nden Grup Pavari katıldı.

Jüriler yerini aldı

Liselerarası Popüler Müzik Yarışması’nın seçici kurulunda; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Feryal Günal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Merve Çokamay, Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi İftihar Vanlı, kentin değerli müzisyenlerinden İlhan Oytun, emekli müzik öğretmeni Hamit Altınkaya ve sevilen müzisyen Aydilge vardı.

Aydilge sahne aldı

Motivasyon kahvaltısı ile başlayan gün, grupların sahne provası ile devam etti. Saat 20:30’da başlayan yarışmada her grup bir yerli bir yabancı olmak üzere 2 şarkı seslendirdi. Öğrencilerin başarılı performanslarının ardından Aydilge sahne alarak izleyenlere muhteşem bir konser sundu.

Ödüller sahiplerini buldu

Çanakkale Fen Lisesi Çanakkale Belediyesi Özel Ödülü, Toki Anadolu Lisesi Jüri Özel Ödülünü alırken; Özel Çanakkale Kampüs Koleji Fen ve Anadolu Lisesi üçüncü, İstek 1915 Çanakkale Okulları ikinci oldu. Yarışma birincisi Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi olurken, grup üyelerine birincilik plaketini Sanatçı Aydilge takdim etti.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech