Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Avrupa Sosyal Otoriteler Ağı’na üye olarak tarihe geçti.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Avrupa Sosyal Otoriteler Ağı’na (ENSA) üye olarak önemli bir başarıya imza attı. Üniversitenin ENSA’ya üyeliği, Türkiye’den bir kurumun ağa kabul edilmesi açısından da bir ilk olma özelliğini taşıyor.
ENSA nedir?
ENSA 1999 yılında Veneto Bölgesi’nde kurulmuş olup, Avrupa çapında ortaklıkları teşvik ederek sosyal alanda uluslararası iş birliğini destekleyen bir platformdur.
ENSA üyeliği ÇOMÜ’ye birçok imkan sağlayacak
ENSA üyeliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne yenilikçi Avrupa projelerine katılım, Avrupa’daki yerel ve bölgesel yönetimler, sosyal hizmet kurumları, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve dernekler ile diyalog kurma ve derinleştirme, Avrupa politika yapımına aktif katkıda bulunma imkanlarını sağlayacak.