Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il merkezi ve ilçelerde, 165 olaya müdahale edildi ve 201 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapıldı.
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar ile ilgili yapılan açıklamada, “Uyuşturucu Madde Satışı yapan ve Kullanan Şahıslara yönelik çalışmalarımız sonucu 27.03.2024 ile 27.05.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda;
Ekiplerimiz tarafından 165 olaya müdahale edilmiş ve 201 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem gerçekleştirilmiş, işlemleri akabinde 28 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca hakkında yakalama emri bulunan 14 şahıs ekiplerimizce yakalanarak işlemleri akabinde 9 şahıs cezaevine teslim edilmiş, 5 şahıs çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştır” ifadeleri kullanıldı.
Operasyonlar sonucunda çok miktarda uyuşturucuya el konuldu.