Türk Mutfağı haftası kapsamında Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binası önünde keşkek ikram etkinliği düzenlendi.
Çanakkale Valiliği öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda ve Çanakkale Ticaret Borsası’nın destekleriyle düzenlenen etkinlikte keşkekler Yıldız Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından hazırlandı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binası önünde gerçekleştirilen etkinliğe Vali İlhami Aktaş, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Hüseyin Şevik, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Sinan Erdoğan, kurum müdürleri, turizmciler, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İkram edilen keşkeğin tadına bakıp keşkek hakkında şeflerden bilgi alan Vali Aktaş, etkinliğe katkı sunan herkese emeklerinden dolayı teşekkür etti. Hazırlanan keşkeklerin vatandaşlara ikram edilmesiyle etkinlik sona erdi.