İÇDAŞ Spor Kulübü, Yüzme Yarışlarında büyük bir başarı elde ederek, şampiyonalarda yerini ayırdı.
Çanakkale Yüzme İl Temsilciliği 2023-2024 Yılı Faaliyet Programında yer alan 11-12 Yaş İl İçi 3. Vize ve 13+ Yaş Baraj Geçme Yarışmaları, Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. Müsabakalara, 30 ferdi sporcu dahil olmak üzere 6 kulüpten toplam 204 sporcu katılım gösterdi. 9-10 Yaş kategorisinde ilk 3’e giren sporcuların madalya ile ödüllendirildiği müsabakalarda; İÇDAŞ Spor Kulübü’nün sporcuları 16 adet altın, 12 adet gümüş ve 15 adet bronz olmak üzere toplam 43 adet madalya kazandı.
Barajı geçtiler
İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 13+ Yaş kategorisinde yarışan 3 sporcusu, yapılan müsabakada TYF’nin belirlemiş olduğu Şampiyonaya katılım barajlarını geçerek; 20-23 Temmuz 2024 tarihlerinde Manisa İlinde düzenlenecek olan Türkiye Arena Uzun Kulvar Yıldız, Genç ve Büyükler Bireysel Yüzme Şampiyonasına katılım hakkı kazandı.
10 sporcu hak kazandı
10 Yaş kategorisinde mücadele eden İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 10 sporcusu ise yapılan müsabakada, TYF’nin belirlemiş olduğu Bölge Müsabakaları katılım barajlarını geçerek; 1-2 Haziran 2024 tarihlerinde Balıkesir ilinde düzenlenecek olan 10 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Müsabakalarına katılım hakkı kazandı.