Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale lezzetlerine ilgi büyük

Bu sene 21-27 Mayıs

Bu sene 21-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri sebebiyle açılan Çanakkale Belediyesi standında çalışmalar tanıtıldı.

4’üncüsü gerçekleşen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri dolayısıyla Kordon boyunda gerçekleşen tanıtım faaliyetlerinde Çanakkale Belediyesi de yer aldı. Açılan stantta Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tohum Sandığı Biriminin çalışmaları ile Çanakkale’nin atalık ve yerel tohumları tanıtıldı. Kentin atalık tohumlarını yaşatmak, korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarını yürüten Tohum Sandığında yer alan atalık tohum çeşitleri kentlilere tanıtılırken, öte yandan yerel kalkınmayı ve üreticileri desteklemek amacı ile devam eden “Ücretsiz Toprak Analizi” uygulaması da katılımcılara anlatıldı. Kentlilerin ilgiyle incelediği Çanakkale Belediyesi standında bin adet tohum dağıtımı da gerçekleşti.

Yoğun ilgi gördü

Etkinlikler kapsamında ayrıca Çanakkale’nin Coğrafi İşaretli Ürünlerinin tanıtıldığı sergi de yer aldı. Gelibolu Peynir Helvası, Çanakkale Sakız Baklası, Çanakkale Domatesi, Eceabat Susamı, Biga Pirinci, Işıkeli Nohut Kahvesi, Biga Peynir Tatlısı, Bayramiç Elması, Bayramiç Zeytinyağı, Lapseki Şeftalisi, Bayramiç Tahin Helvası, Yenice Kırmızı Biberi, Geyikli Zeytinyağı, Bozcaada Çavuş Üzümü, Bayramiç Beyazı, Ezine Peyniri ve Çanakkale El Halısı gibi coğrafi işaretli ürünler hakkında bilgiler içeren sergi de kentlilerden ilgi gördü.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech