Bugün öğle saatlerinde Çanakkale merkezde yağış birkaç saat etkili oldu. Yağış sonrası ise hava parçalı bulutlu olurken, toz taşınımı da sona erdi ve vatandaşlar günler sonra rahat bir nefes almak için kordona yürüyüşe çıktı.
Hafta başından bu güne kadar Çanakkale merkezde rüzgar etkili olmuştu. Rüzgar ile birlikte toz taşınımının olduğu da dikkatlerden kaçmamıştı. Bazı uzmanlar solunum rahatsızlığı olanların sokağa çıkarken dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılar yapmıştı.
Bugün öğle saatlerine doğru ise kent merkezinde sağanak yağış birkaç saat de olsa etkili oldu. Yağışla birlikte havadaki toz taşınımı sona erdi ve öğleden hava tertemiz oldu. Temiz havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar kordonlarda yürüyüşe çıktı.
13
23
33