Türkiye’nin içinden geçtiği ekonomik buhran, taksi şoförlerine “işler kesat” dedirtti.
Depremler, pandemiler, seçimler derken Türkiye bir ekonomik buhranın için geçiyor. Alışverişe giden vatandaşlar, ürünlerin fiyatına bakarken iki kere düşünmek zorunda kalıyor. Ev hanımları, ailelerine destek olmak amacıyla “acaba evden çalışılabilecek bir iş bulabilir miyim” düşüncesi içerisinde buluyor kendi. Öğrencilerin yaşadığı problemler ise görmezden gelinecek türden değil; kimisi bir yandan çalışıyor bir yandan da okulunu okumaya çalışıyor, kimisi maddi imkansızlıklardan dolayı bir tercih yapmak zorunda bırakılıyor. Bir de taksi şoförleri var; iskelede sık sık bir akış içerisinde olan taksiler, bu sefer bolluğu ve park halinde olması nedeniyle dikkat çekti. Vatandaşlar, nereden kısarız diye düşünürken, taksi gibi ulaşım tercihlerinden de kısıtlamış duruyor kendini. Kimisi otobüsü kullanırken kimisi de yürümeyi tercih ediyor.