Çanakkale denilince ilk akla gelen tarihi yapılardan biri olan Saat Kulesi, kendisine bir yandan hayran bıraktırırken bir yandan da vatandaşların dinlenme lokasyonlarından biri haline geldi.
Çanakkale’nin tarihi güzelliklerinden biri olan ve Feribot iskelesinin yakınında bulunan Saat Kulesi, 1896 yılında Sancakbeyi Cemil Paşa tarafından yaptırıldı. Kule 20 metre yüksekliğinde olup, beş katlı olmasıyla birlikte vatandaşları, mimari güzelliği ile de her seferinde kendine hayran bıraktırıyor. Turistlerin de Çanakkale’ye adım attıkları gibi fotoğraf çekinmek ya da birebir görmek için sabırsızlandıkları noktalardan biri olan kule öte yandan dinlenme noktası haline geldi. Gün içinde işe yetişeyim, alışveriş yapayım, çocukları okuldan alayım telaşı arasında kısa bir soluk almak isteyen vatandaşlar, Saat Kulesi’nin gölgesine sığınıyor.