KampüsCast, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kurumsal İletişim Direktörlüğü bünyesinde açıldı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğü bünyesinde podcast içeriği üretecek olan KampüsCast stüdyosunun açılışı Rektör Erenoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi’nde yer alan Kurumsal İletişim Direktörlüğü Medya Merkezi Biriminin bir odası podcast stüdyosu olarak tasarlandı. Açılışa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Kurumsal İletişim Direktörlüğü çalışanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Kurdele kesiminin gerçekleştirilmesinin ardından deneme podcast yayını için kayıt alındı. Açılış sonrasında İletişim Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla Medya Mutfağı etkinliğiyle KampüsCast’in yapısı ve gelişimi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.