Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar Ka210 Programı sebebiyle hibe alan “Different But Equal” (Farklı Ama Eşit) adlı projenin ilk durağı Çanakkale oldu.
Avrupa Birliği Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar KA210 Programı kapsamında hibe alan ve okulların kapsayıcı eğitime yönelik kapasitelerinin geliştirilerek öğrencilerin okul faaliyetlerine katılımının arttırılması, öğretmen ve öğrenciler arasında kültürlerarası becerilerin geliştirilmesini hedefleyen “Different but Equal” (Farklı ama Eşit) adlı projenin ilk ziyareti, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Öğretmeni Sevilay Ergin rehberliğinde Romanya, Makedonya ve Bulgaristan ortakların katılımıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz’ın makamında gerçekleştirildi. Müdür Yardımcısı Hasan Ergüven’in de bulunduğu ziyarette; proje ortakları ile bir süre sohbet eden Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Romanya, Makedonya ve Bulgaristan proje ortaklarına hediye takdiminde bulundu. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.