Meteorolojiye tarafından yapılan açıklamalara göre bu hafta yurt genelinde havaların ısınacağı ifade edilse de, Çanakkale de gün boyu kendini gösteren güneş, vatandaşları üşüttü.
Vatandaşlar, sıcak havaları sabırsızlıkla beklerken bugün aldatıcı güneş ile lodosun sert rüzgarı ile karşı karşıya kaldı. Hava her ne kadar pencereden bakıldığı zaman bahar havasının sıcaklığı hissettirse de, dışarıya adım atınca durumlar hiçte öyle olmuyor. Çanakkale’nin meşhur lodosu, vatandaşlara “keşke yanıma hırka alsaydım” dedirtti. Kimisi güneşin güzelliğine aldanıp, cıvıl cıvıl elbiselerini giyerken kimisi de tedbiri elden bırakmayıp, dışarı çıkarken yanına hırkasını aldı. Havaların dengesizliği vatandaşların her ne kadar aklını karıştırsa da, duruma alışılmış duruyor. Öte yandan sabırsız vatandaşlar, incecik çıktıkları kıyafetlerinin ardından karşılaştıkları lodosun ardından pişmanlık duyuyor.