Baharda Şenlik Bir Başka, 7. Teferic Şenlikleri bu yıl da bambaşka, mottosuyla Küçükköy’de coşkulu başlayan etkinlik 3 gün boyunca 7’den 77’ye hemen her yaştan insanın ilgi odağı oldu. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, gelenek ve kültürleri yaşatan şenliğin gelecek yıl yine görkemli bir şekilde kutlanacağını belirterek, ülkenin tüm renklerinin burada buluştuğunu söyledi.
“Baharda Şenlik Bir Başka, 7. Teferic Şenlikleri bu yıl da bambaşka” mottosuyla Küçükköy’de coşkulu başlayan etkinlik 3 gün boyunca 7’den 77’ye hemen her yaştan insanın ilgi odağı oldu. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, gelenek ve kültürleri yaşatan şenliğin gelecek yıl yine görkemli bir şekilde kutlanacağını belirterek, ülkenin tüm renklerinin burada buluştuğunu söyledi. Başkan Ergin, “Yine hep birlikte, omuz omuza Teferic’in gelişini karşıladık, 7. Küçükköy Teferic Şenlikleri’ni bu yıl da coşkuyla gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 17 Mayıs Cuma günü, kortej yürüyüşünün ardından Cami Avlusu’nda açılış töreni gerçekleştirilen Teferic Şenlikleri 3 gün boyunca yöresel halk oyunları ve gezici konserlerle kente renk kattı.19 Mayıs akşamına kadar devam eden şenliğe katılan konuklar üç gün boyunca Küçükköy’ün ve Balkan kültürünün tadını çıkardı. Balkan bandosunun stant aralarında verdiği konserlerde konuklar şarkılara eşlik etti.