Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Liselerde Bilim Uygulamaları Programı” kapsamında İl Kongresi gerçekleştirildi.
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Liselerde Bilim Uygulamaları Programı” kapsamında düzenlenen İl Kongresi, Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi ve Çanakkale Fen Lisesi’nde Şube Müdürü Ahmet Güngör’ün katılımıyla gerçekleştirildi.
Biga İÇDAŞ Fen Lisesi, Çan Fen Lisesi ve Gelibolu Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı İl Kongresinde Kültürel Miras, Türkçe’nin Doğru Kullanımı, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Alternatif Enerji Kaynakları, İklim Değişikliği ve Geleceğin Teknolojileri temalarında öğrenciler tarafından hazırlanan toplam 52 projenin sözlü sunum ve poster sunumları ile atölye çalışmaları gerçekleştirildi. “Liselerde Bilim Uygulamaları Programı” kapsamında düzenlenen İl Kongresi, katılımcılara sertifikalarının takdimi ile sona erdi.