Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tazelenme Üniversitesi açılacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında Tazelenme Üniversitesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Tazelenme Üniversitesi İş Birliği Protokolü’nün imza töreni, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şube Müdürü Bülent Karakuş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ömüt, Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Belgin Akpınar ve beraberindeki heyetin katılımıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senato salonunda gerçekleştirildi.

Protokol imza töreninde Tazelenme Üniversitesi hakkında bilgi veren Rektör Erenoğlu; “Birçok yaşlımız emekli olduktan sonra sosyal hayattan kopmakta ve yalnızlık duygusuyla mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Tazelenme Üniversitesi, bu soruna çözüm üretmek için hayata geçirilen bir projedir. Tazelenme Üniversitesi ile 60 yaş ve üzeri okuma-yazma bilen herkese açık olacak.  60 yaş ve üzeri tüm bireylere, öğrenmenin ve gelişmenin her yaşta mümkün olduğunu göstererek onlara aktif ve üretken bir yaşam sürmeleri için yeni fırsatlar sunacak. Tazelenme Üniversitesi’nde, farklı konularda çeşitli kurslar ve programlar yapılacak. Bu programlar sayesinde yaşlılarımız, zihinsel ve bilişsel fonksiyonlarını geliştirme, yeni beceriler edinme, sosyalleşme ve yeni insanlarla tanışma imkanı bulacaklar. Tazelenme Üniversitesi, sosyal dayanışmayı ve kuşaklararası iletişimi de teşvik edecektir. Gençler ve yaşlılar birlikte öğrenerek, birbirlerinden deneyim ve bilgi alışverişinde bulunarak, daha güçlü ve dayanışmacı bir toplum inşa edeceklerdir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak, Tazelenme Üniversitesi’nin şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu projeye imza atan tüm paydaşlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Karakuş; “Marmara bölgesindeki ilk üniversite olacak”

Aile ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Bülent Karakuş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tazelenme Üniversitesi bağlamında Türkiye’de öncü üniversitelerden birisi olacağının vurgusunu yaparak; “Ülkemizde tazelenme üniversiteleri olarak hayata geçirdiğimiz ancak dünyada üçüncü yaş üniversiteleri olarak bilinen 60 yaş üzeri büyüklerimize yönelik çok anlamlı bir çalışmayı hayata geçirip yaygınlaştırma çabası içerisindeyiz. Bu anlamda Çanakkale ilimiz ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ülkemizde öncü üniversitelerden birisi olacak. Hatta Marmara bölgesindeki ilk üniversite olacak. Bu anlamda bu projenin hayata geçirilmesi için emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Anneler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Belgin Akpınar ise Tazelenme Üniversitesi projesi için yapılan çalışmalardan bahsederek bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech