Yaykın, Büyüktepe, Ahlatlıburun, Göle Ve Dondurma Köylerinde, köy hayırları yoğun bir katılım ile hayata geçirildi.
Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu ve İlçe Jandarma Komutanı Kıd. Ütgm. Levent Çalış, Çan’a bağlı Yaykın, Büyüktepe, Ahlatlıburun, Göle ve Dondurma Köylerinde, geleneksel olarak yapılan Çiftçi Bayramı ve Köy Hayrına katılım sağladılar. Dondurma Köyü’nde, aynı zamanda bahar şenliği şeklinde yarışmalar yapıldı, çekilişler çekildi ve ödüller verildi. Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu köylülerle, diğer köylerin muhtarlarıyla ve misafirlerle bir süre sohbet etti, verimli ve bereketli bir hasat yılı olmasını diledi. Düzenlenen hayır programında ve Dondurma Köyü’nde düzenlenen şenliğin hazırlanmasında Kaymakam Nebioğlu, emeği geçenlere ve Köy Muhtarları Yaykın Köyü Muhtarı Adem Özkan’a, Büyüktepe Köyü Muhtarı Şenol Tepe’ye, Ahlatlıburun Köyü Muhtarı Necdet Şentürk’e, Göle Köyü Muhtarı İdris Tetik’e ve Dondurma Köyü Muhtarı Mehmet Ali Kılıçaslan’a teşekkür etti.