Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi eski İl başkanları ve belediye başkanları, bir araya gelerek görevde bulunan il başkanına mektup verdikleri öğrenildi.
Eski Belediye Başkanı İsmail Özay ve Ülgür Gökhan’ın da aralarında bulunduğu eski İl başkanı Metin Ümit Ural, Erkan Tüze, Doğan Ateş, eski Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Ali Uyanık, eski belediye başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar, ve İrfan Mutluay bir araya gelerek görevde bulunan il başkanı Levent Gürbüz’ü ziyaret ettiler.
Öğrenildiğine göre il başkanlığına gelen heyet daha önceden hazırladıkları bir istek mektubunu başkan Gürbüz’e verdikleri ve son günlerde meydana gelen gelişmelerde partiyi zarara uğratacak hareketlerden yöneticilerin kaçınmasının istedikleri belirtildi. Bu ziyaretin yankılarının Çanakkale kamuoyunu daha uzun süre meşgul edeceği sanılıyor.
Güngör Yıldız