Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldızlar geçidine sayılı günler kaldı

Çanakkale Müzik Festivali’ne sayılı

Çanakkale Müzik Festivali’ne sayılı günler kaldı. Hepsifestival Ekibi, Çanakkaleli basın mensupları ile gerçekleştirilen basın toplantısında bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl birçok ünlü sanatçıyı Sunsan Otel’de bir araya getirecek olan Hepsifestival, bu yıl 10-11-12 Mayıs tarihleri arasında Çanakkaleliler ile buluşmaya hazırlanıyor. Voila Ajans ve Funny Project ortaklığında gerçekleştirilecek olan Çanakkale Müzik Festivali’ne sayılı günler kaldı. Festival heyecanını Çanakkaleli basın emekçileri ile paylaşan Hepsifestival, Sunsan Otel’de basın kahvaltısı düzenledi.

Şahin; “Çanakkale’ye değer kattığımıza inanıyoruz”

Çanakkaleli basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelen Hepsi festival Ekibi, etkinliğe ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Festivale dair detaylar veren Hepsifestival’in Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Şahin “Çanakkale’de bu yıl da gerçekleştireceğimiz festivalimize destekler gelmeye devam ediyor. Gerçekleştireceğimiz 3 günlük festival kapsamında Manga, Uzi, Can Ozan, ise Sagopa Kajmer, Emir Can İğrek gibi bir çok sanatçı bu yıl festivalimizde bizlerle birlikte olacak. Yaptığımız bu festivalle sanatçılarımız da şehrin dokusuna ve kültürüne değer katıyorlar. Bu sene Çanakkale’ye yakın il ve ilçelerde sayısı her geçen gün artan festival için gelecek olan konaklı misafirlerimiz var. Böyle olunca Festivalimiz hem otellere hem de yerel esnafa destek vermiş de oluyor. Yaptığımız bu festivalle Çanakkale’ye değer kattığımıza inanıyoruz. Bu festivalleri bitmemesi ve festivallerin daha da gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

“6 bin katılımcılara ulaşmış durumdayız” 

Şahin, festivale olan ilginin her geçen sene arttığını dile getirerek; “Festivale bu seneki ilgi, geçtiğimiz senelere göre daha fazla. Şu anda günlük 6 bin katılımcılara ulaşmış durumdayız. Tahminimizce işin finalinde 8 bin kişiye ulaşırız. Anlıyoruz ki işimizi kaliteli yaptığımız için her sene ilerleme kaydettik. Biz bu işe başladığımızda günlük 2 bin kişiydi. Şuanda geldiğimiz nokta iki katına çıktı. Üstelik 15 gün önce bir müzik festivali daha yapılmasına rağmen biz bu rakamlara ulaştık. Biz Hepsi Festival Müzik Festivali olarak işimize değer ve önem vererek yapıyoruz. Uluslararası Festival İstiyoruz Çanakkale Halkı da aldığı biletlerle bizim bu işi ne kadar kaliteli yaptığımızı gösteriyor” ifadelerini kullandı. 

Sabıroğlu; “Amacımız uluslararası bir festival yapmak”

Türkiye Genç Turizmciler Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sabırlıoğlu ise festivalin turizme etkisine değinerek; “ Öncelikle Özgür beye böyle bir organizasyonu Çanakkale yapmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Biz de burada Turizmciler olarak bu tarz festivallerin ve organizasyonların Çanakkale’de gerçekleştirilmesine sonuna kadar destekliyoruz. Köprümüzün tamamlanması, oto yolların yapılması tünellerin tamamlanması ile Çanakkale’ye ulaşım artık rahatladı ve Çanakkale büyükşehirlerle yakınlaştı. Bu sebeple de Çanakkale artık talep edilen bir bölge haline geldi. Çanakkale’de yaklaşık 3 senedir bu festival projesi başladı. Artık Türkiye’nin en büyük müzik festivalleri Çanakkale’de yapılıyor. Özgür vey de 4 sene önce başladığı bu festivali bu sene daha iyi hale getirdi. Çanakkale’ye gelerek festival turizmi yapan, festival şirketlerinin Çanakkale’yi daha iyi yerlerde, daha iyi müzik festivallerin yapıldığı büyük sanatçılarla buralarda iş yapmasını istiyoruz. Ekonomiye ciddi bir katkısı var. Özellikle şehir dışından insanlar geliyor. Bizim de beklentimiz Çanakkale’de uluslararası bir festival yapmak. Çünkü biz dünyanın en iyi sanatçılarını DJ’lerini Çanakkale’de görmek istiyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech