Tevfikiye Köyü Muhtarlığı ve Troya Müzesi ortaklığında düzenlenen Troya Hıdrellez Şenlikleri bugün de devam ediyor.
Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Müze’nin sosyal medya hesabından şenliklere katılım için videolu çağrı da bulundu. Gölcük şenlikler ile ilgili paylaştığı videoda, “Bugün saat 11:00 de Tevfikiye Köy meydanından Troya Antik Kenti hıdrellez alanına şenlik yürüyüşümüz başlıyor. Ardından müzikler, çocuk oyunları, mani yakma, dilek küpü kırılması gibi etkinlikler ile şenlikler tüm hızıyla sürüyor.
Manini hazırla ve bize katıl!
O kovaladı ben kaçtım
Sonunda Truva’ya vardım
Buymuş benim kaderim
Hektor’u beklerken Osman’a vardım.” ifadelerine yer verdi.