Geçtiğimiz haftalarda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyordu. Güneşli ve sıcak havanın tadını çıkaran vatandaşlar, havaların birden soğuması ile o günleri arar oldu.
Bahar aylarının sona ermesine bir ay kaldı. Nisan ayında hava sıcaklıkları çoğunlukla mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Vatandaşlar güneşli ve güzel havaların tadını çıkarırken bir yandan da yaza hazırlanmaya başladı. Birçok kişi kışlık giysilerini kaldırdı. Nisan ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde hava sıcaklıkları düştü ve poyrazında etkisi ile Çanakkale merkezde adeta kış aylarından kalma gün yaşanırken kışlık giysiler giyilmeye başladı. Meteoroloji verilerine göre serin ve rüzgarlı havalar hafta sonuna kadar sürecek.