Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Çan’da çeşitli etkinlikler hayata geçirildi.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, Çan Atatürk Şehir Meydanına Çelenk sunumu ile başladı. Özer İlkokulu, Osman Caneri İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünde makam ziyaretleri yapılmasının ardından Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen resmi tören gerçekleştirildi. Okul bahçesinde çocukların ve velilerin heyecanları görülmeye değerdi. Atatürk İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu programa Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, İlçe Protokolü, Öğretmen, Öğrenci ve Veliler katılım sağladı.
öğrencilere ödülleri verildi
Atatürk İlkokulu Bahçesinde Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Kılıçaslan mesaj okuması, ardından Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin Yöresel Halk Oyunları Gösterileri izlendi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.