İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 39 sporcusu, 210 sporcunun katılım sağladığı müsabakalara katıldı.
Çanakkale’nin yüzme alanındaki temsilcisi İÇDAŞ Spor Kulübü, son yarışmalarda önemli başarılar elde etti. Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen “23 Nisan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi İl İçi 2’inci Vize 9-10 Yaş UGP Ligi Vize Yarışları”na katılan kulüp sporcularından, 14’ü yaş kategorilerine göre yarıştıkları müsabakalarda, geçtikleri barajlar sonucu bölgesel ve ulusal müsabakalara katılma hakkı elde ederken, 9 yaş kategorisinde 16 adet katılım madalyası kazandı.
Yedi Kulüpten toplam 210 sporcunun katılım gösterdiği müsabakalarda, İÇDAŞ Spor Kulübü 39 sporcu ile yer aldı. İki gün süren müsabakaların sonuçlarına göre Çanakkaleli sporculardan biri, TYF’nin belirlediği Milli Takım Seçme barajlarını geçerek, 13+ Yaş kategorisinde Milli Takım Seçme Müsabakalarına katılma hakkı elde etti. Ayrıca, 2 İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Türkiye Arena Uzun Kulvar Yıldız, Genç ve Büyükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’na, 1 İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Arena Türkiye Yüzme Federasyonu 11 – 12 Yaş Ulusal Gelişim Ligi Grup Müsabakalarına ve 10 İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Müsabakalarına katılma hakkı kazandı.
Elde edilen başarılara ilişkin İÇDAŞ Spor Kulübü sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunularak; “İÇDAŞ Spor Kulübü, elde ettiği bu başarılarla Çanakkale’nin yüzme alanındaki önemli temsilcisi olmaya devam ediyor. Sporcularımızı, velilerimizi ve antrenörlerimizi kutluyor; katılacakları müsabakalarda başarılarının devamını diliyoruz” diye belirtildi.