Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ Evvel Zamanlar” sergisi açılıyor

“ Evvel Zamanlar” sergisi

“ Evvel Zamanlar” sergisi açılıyor

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde 19 Nisan-28 Haziran 2024 tarihleri arasında “Evvel Zamanlar” sergisi açılacak.

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde 19 Nisan-28 Haziran 2024 tarihleri arasında Elif Aydoğdu Ağatekin’ in “Evvel Zamanlar” Seramik Sergisi açılıyor.

Elif Aydoğdu Ağatekin kimdir?

Elif Aydoğdu Ağatekin 1977 Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji’nden 1995, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Anasanat dalında 2002 yılında yüksek lisans eğitimini Artistik Seramik Biçimlendirmede Doku başlıklı teziyle, 2012 yılında Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programını Seramik Sanatında Alternatif Bir İfade Aracı Olarak Atık Seramik Kullanımı başlıklı teziyle tamamlamıştır.

Seramiklerini biçimlendirmede daha önce başka işlevleri olmuş; buluntu, yadigâr, kırık, eski, satın alınmış ve çoğunlukla endüstri atıklarını kullanarak kavramsal ve politik içerikli eserleriyle yurt içinde ve yurt dışında pek çok etkinliğe katılmış, farklı müze, özel ve kamu koleksiyonlarına eserleri kabul edilmiştir. Yedi kişisel sergi açmıştır.

2019 yılında Sanat Kurumu Derneği Seramik/Cam Dalında Yılın Sanatçısı olarak seçilen Elif Aydoğdu Ağatekin; 2012 yılında 71. Devlet Resim ve Heykel Sergisi Seramik Yarışması’nda, Başarı Ödülü’nü, 2011 yılında ilki düzenlenen İstanbul Rotary Kulübü Sanat Yarışması’nda Başarı Ödülü’nü, 2010 yılında Gizem Frit Seramik Yarışması’nda 3’üncülük, 2010 yılında 11. Altın Testi Seramik Yarışması’nda 2’ncilik Ödülünü ve 2000 yılında 6. Altın Testi Seramik Yarışması’nda ise Mert Optik Özel Ödülü’nü kazanmıştır. Seramik Sanatı Eğitimi Değişimi Derneği kurucu üyesi, Türk Seramik Derneği ve merkezi İsviçre-Cenevre’de bulunan Uluslararası Seramik Akademisi (IAC) üyesidir. Halen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nde profesör olarak görev yapmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech