Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOMÜ’de bayramlaşma merasimi gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kurum içi bayramlaşma merasimi, Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

ÇOMÜ’lü idareciler, akademisyenler ve idari personelin katıldığı bayramlaşma merasiminde Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu personel ile tek tek bayramlaştı ve bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, ÇOMÜ Ailesinin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak son dönemde eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında gerçekleştirilen çalışmalardan büyük bir gurur duyduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Başarılı Çalışmalarımızın Arkasında Tüm Paydaşlarımızım İradesi, Emeği, Azim ve Kararlılığı Bulunmaktadır

Geçtiğimiz yıl boyunca, üniversitemizin vizyonu ve misyonu doğrultusunda, eğitim ve öğretim kalitemizi yükseltmek için yoğun bir şekilde çalıştık. Toplumun ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümler ve programlar açarak, öğrencilerimize daha geniş bir yelpazede kaliteli eğitim imkanı sunmaya gayret gösterdik. Bunun dışında kurumsal olarak 5 yıllık tam akredite olma yolunda hep birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Umuyorum önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek değerlendirme sonucunda 5 yıllık akreditasyonu almaya hak kazanmış olacağız. Unutulmamalıdır ki bu başarıların arkasında akademisyeninden idari personeline, öğrencisinden dış paydaşına kadar tüm paydaşlarımızım iradesi, emeği, azim ve kararlılığı bulunmaktadır. Bu kapsamda, hepinize katkılarınız nedeniyle şahsım ve kurumum adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Toplumsal Katkı ve Kurumsal Kalkınma Alanlarında Önemli İş Birlikleri Gerçekleştirdik

Araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi de artırarak, üniversitemizin bilgi üreten ve topluma katkıda bulunan bir kurum olma hedefinde önemli adımlar attık Bu bağlamda toplumsal katkı ve kurumsal kalkınma alanlarında da önemli iş birlikleri gerçekleştirdik. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörle yakın ilişkiler kurarak, üniversitemizin bilgi ve birikimini toplumun refahı için kullanmaya özen gösterdik. Bu sayede, hem bölgemize hem de ülkemize önemli katkılar sağladık.

ÇOMÜ, Bir Kültür Ocağı ve Bir Araştırma Merkezi Olma Hedefiyle İlerliyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, sadece bir eğitim kurumu olmanın ötesinde, bir kültür ocağı ve bir araştırma merkezi olma hedefiyle ilerlemektedir. Bu hedef doğrultusunda, gelecekte de daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini dileyerek konuşmasını tamamladı.

Bayramlaşma töreni sırasında ÇOMÜ Devlet Konservatuarı da mini bir dinleti gerçekleştirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech