31 Mart yerel seçimlerinde Yenice’de AK Partinin adayı Veysel Acar Belediye Başkanı seçildi. Belediye Meclis üye çoğunluğu ise CHP’ye geçti.
31 Mart yerel seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanları belli oldu. Oyların dağılımına göre ise belediye ve il genel meclis üyeleri de belirlenmeye başladı. Yenice’de AK Parti adayı Veysel Acar, CHP’nin adayı Olcay Bal’dan sadece 260 fazla oy alarak belediye başkanı seçildi. Meclis üyeliğinde ise 8 üyesinin 5’ini CHP alarak çoğunluğu kazandı.