Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayati ameliyat başarıyla gerçekleştirildi

Mehmet Akif Ersoy Devlet

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bir başarılı operasyon daha gerçekleştirildi. Devlet Hastanesi’nde hayati önem taşıyan aort anevrizması ameliyatı başarıyla gerçekleşti.

Her gün yeni bir başarılı ameliyat ile adından sıkça söz ettiren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde, Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonucunda hasta şifa buldu.

81 yaşındaki Kamile Şengül, müphem karın ağrıları nedeniyle Dahiliye polikliniğinden Abdominal aort anevrizması ön tanısı ile Kalp Damar Cerrahi Polikliniğine yönlendirildi.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Buğra Destan tarafından tetkiklerinin tamamlanması sonucunda 70 mm anevrizma tespit edilen hastanın karın içerisinde aort damarında ciddi genişleme olduğu, operasyonun gerekliliği ve ameliyat olmazsa ölümcül sonuçları olacağının aktarıldığı belirtildi. Hastanın ameliyat olmayı kabul etmesi üzerine yatışı yapılarak ameliyat hazırlıkları tamamlandı.

Çok riskli olduğu belirtilen 70 mm çapında olan abdominal aort anevrizma tamiri ameliyatı Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Buğra Destan tarafından Op. Dr. Engin Gürcü’nün de katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

6 gün süreyle takip ve tedavisi yapılan hasta taburcu edildi.

Operasyon hakkında bilgi veren Op. Dr. Buğra Destan “Anevrizma damar çapının normalin 2 katına genişlemesidir ve ölümcül sonuçlara yol açabilir. Zaman geçirilmeden müdahalesi hayati önem taşımaktadır. Sadece bu operasyon değil pek çok kalp damar cerrahisi ameliyatlarının başarıyla yapıldığı hastanemizde hastalarımız sağlığına kavuşarak olağan hayatlarına devam etmektedirler.” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech