Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Teröre Darbe

Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere yönelik olarak 9 ilde eş zamanlı Bozdoğan-8 operasyonu gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 59 mağara, sığınak ve patlayıcı deposu imha edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından operasyonlara yönelik olarak yapılan bilgilendirmede, “Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-8” operasyonlarında 9 ilde 59 mağara, sığınak ve patlayıcı deposu imha edildi.

1 adet AT-13 Metis Tanksavar Füzesi, 2 adet Güdümlü Füze, 701 Adet El Bombası, 184 Adet RPG-7 Anti Tank Mühimmatı ve 64 kg C4 Patlayıcı olmak üzere çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Tek bir hedefimiz var; O da son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmadan, duraksamadan mücadele etmek.

Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; Mardin, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Tunceli, Bingöl ve Hakkari’de Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucularından oluşan 204 tim, 2. 866 Jandarma Personelinin katılımı ve J-SİHA ile ATAK helikopterlerinin desteğiyle “BOZDOĞAN-8” operasyonları düzenlendi” ifadeleri yer aldı.

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech