Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zeybek’ten işbirliği vurgusu

27-28. Dönem CHP İstanbul

27-28. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Çanakkale İl Başkanlığına ziyaret düzenledi. Burada, İYİ Parti’nin CHP ile işbirliğine verdiği ‘Hayır’ kararı ile ilgili sorduğumuz soru üzerine konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek; “İYİ Parti ile iş birliği yapılsaydı da Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçimlere girip, kazanacaktık. Birliktelikler, genel merkezlerden ziyade halk katında sağlanmaya yöneliktir” dedi.

Bartın’ın Amasra İlçesi Belediye Başkanı Recai Çakır’ın kanser hastalığı olan öğretmen eşi Derya Çakır, hayatını kaybetti. Memleketi Çanakkale olan Derya Çakır, burada yapılacak cenaze töreninin ardından defnedildi. 27-28. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, cenaze merasimi dolayısıyla Çanakkale’ye geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette CHP İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Elveda Geçer, CHP Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Mehtap İstek, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Eren Saraç, Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Erkek, Belediye Başkan Aday Adayı İrfan Mutluay, Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Öngen, CHP Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Birol Arslan, Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Barışkan, Çan Belediye Başkan Aday Adayı Harun Arslan da katıldı.

Çanakkale’de her yeri kazanan bir parti haline gelmek istiyoruz”

Ziyarette seçim ile ilgili değerlendirmede bulunan 27-28. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek; “Cumhuriyet Halk Partisinin Çanakkale’de, ilçelerinde ve beldelerinde seçilecek olan adaylarımızın, İl Başkanlığımızın Başkanlığında ve İlçe Başkanlarımızın gözetiminde yerel iş birliklerinin çok daha güçlendirilmesinin ve en geniş biçiminde toplumsal desteği alarak bölge halkına hizmet etmelerini istiyoruz. Geçtiğimiz seçimlerde kazanamadığımız ilçeleri de kazanarak Çanakkale’de her yeri kazanan bir parti haline gelmek istiyoruz” dedi.

Diğer siyasi partilerin kararlarına saygı duyarız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek; “İYİ Parti, 2018 Milletvekili Seçimleri, 2019 yerel seçimlerinde ve 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Millet İttifakı olarak birlikte hareket ettiğimiz bir siyasi partidir. Ancak 3 seçim sonrasında yaptıkları değerlendirmede bundan sonraki süreci bağımsız bir şekilde devam etme kararı aldılar. Biz de diğer siyasi partilerin kararlarına saygı duyarız” dedi.

İş birliği yapılsaydı da Çanakkale’de seçime CHP olarak girecektik”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek; “Birliktelikler, genel merkezlerden ziyade halk katında sağlanmaya yöneliktir. Yerel seçimlerde ağırlıklı olarak 2 aday yarışır. Çanakkale zaten 1989 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen bir belediyedir. Ayrıca her dönem 2 milletvekili ile temsil edildiğimiz bir ildir ve Çanakkale, Milletvekili seçimlerinde en çok oyu aldığımız yerdir. Çanakkale’de bir dönem Meclis oyları ile 4 dönem de halkın oylarıyla yaklaşık 21 yıl Belediye Başkanlığı yapmış Ülgür Gökhan var. İYİ Parti ile iş birliği yapılsaydı da Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçimlere girip, kazanacaktık. Yerel işbirliklerinin olacağı ya da olamayacağı şehirler vardır” dedi.

Baykal Sağlam

%d
Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech