Lapseki İlçesi Emniyet amirliği, ortaya çıkan bazı olayların ardından deyim yerindeyse dağıtıldı. Bayramın son günü iskele meydanında denetim sırasında ilçe emniyet amiri A.E. daha önce aralarında tartışma geçtiği ileri sürülen baş komiser M.K. tartışması olayları ateşlendirdiği ileri sürüldü.
İleri sürülen iddialara göre uzun süredir İlçe Emniyeti içerisinde bazı olumsuz olayların yaşandığı, birçok kez esnafların ve halkın gözü önünde tartışmaların devam ettiği öğrenildi. Olayların ardından iki memur karşılıklı suç duyurusunda bulunurken, İl Emniyet müdürlüğü görevlileri de olaylara müdahale edip, önce ilcedeki polis memurlarının yerlerinin değiştirildiği, ardından da adli ve kurum içi müfettişlerin soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Çanakkale Valiliğinin de olayları yakından izlediği, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili bir açıklamanın yapılmasına gerek duyulursa da bu konuda açıklama yapacağı ileri sürüldü.
Güngör Yıldız