Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOMÜ memnuniyet sıralamasında dokuzuncu

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından her yıl yapılan ve bu yıl uzaktan eğitim temel alarak revize edilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) sıralamasını yukarıya taşımaya devam etti. 125 devlet üniversitesi arasında 9’uncu sıraya yükseldi.

“Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı” tarafından ilki 2016 yılında yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasının (TÜMA) altıncısı 125 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 198 üniversitede öğrenim gören 42 bin 353 öğrenciden kullanılabilir veri toplanarak yapıldı. Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması bu yıl uzaktan eğitimi temel alarak revize edildi.

TÜMA raporuna göre  “Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet Sıralaması”nda  2020’de 11’inci sırada yer alan ÇOMÜ bu yıl 125 devlet üniversitesi arasında 9’uncu sıraya, vakıf ve devlet olmak üzere 198 üniversitenin yer aldığı genel değerlendirmede ise 2020 de 24’üncü  sıradan bu yıl 21’inci sıraya yükseldi.

Covid-19 süreci nedeni ile araştırmaya bu yıl eklenen “Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Alt Yapısı Sıralaması” kategorisinde ise 198 üniversite arasında 20’inci sırada yer alarak  “yüksek memnuniyet” ifade eden A grubunda değerlendirildi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech