Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bu istifaların devamı gelecek”

AK Parti İl Başkanı

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, geçtiğimiz günlerde Çanakkale siyasi tarihine geçen İl Genel Meclisi Başkanlık seçimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasında Başkan Makas, “CHP İl Başkanı bize laf yetiştireceğine, ihaleyi birilerine bırakmakla uğraşacağına, partisine sahip çıksın. Göreceksiniz bu istifaların devamı gelecek çünkü CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkeleriyle kurulan CHP değildir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İl Genel Meclisi Başkanlığı seçiminde, CHP’li Nejat Önder, CHP’nin başkan adayı Nihat Öner’e rağmen, AK Parti ve MHP’nin oyları ile Meclis Başkanı seçilmişti. Önder’in seçim sonrasında CHP’den istifa ettiği öğrenilirken, bir gün sonra ise AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Önder’e AK Parti rozeti takılmıştı.

Yaşanan süreçle ilgili AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Partinin İl Başkanlığı’nda, saat 12.00’de basın açıklamasında bulundu.

“CHP İl Başkanı bize laf yetiştireceğine, ihaleyi birilerine bırakmakla uğraşacağına, partisine sahip çıksın”

Başkan Makas, “Nejat Bey’i kalbi duygularımla kutluyorum. Nejat Bey, günümüz Türkiye’sinde CHP’nin geldiği noktayı, kamuoyunun gözleri önüne seren, açık yüreklilikle ‘kral çıplak’ diyen vatanperver bir Çanakkaleli hemşerimiz. Birileri bundan epeyce rahatsız olmuş olmalı ki, yaşanılan bu hadiseden ders çıkarmak yerine; suçlu bulmanın, hedef saptırmanın derdine, kısacası kendi derdine düşmüştür. CHP İl Başkanı bize laf yetiştireceğine, ihaleyi birilerine bırakmakla uğraşacağına, partisine sahip çıksın. Apaçık ortada, CHP’ye kerhen oy veriliyor. Verilen kerhen oyların, şımarıkça ve hoyratça istismar edildiğini de vatanperver CHP’liler istifalarıyla ispat etmektedirler.

“CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkeleriyle kurulan CHP değildir”

CHP’de uzun yıllar siyasetin tozunu yutmuş, Merkez İlçe Başkanlığı yapmış, İl Başkanlığı yapmış 40 yıllık bir siyasi karakter partisinden gidiyorsa, yüzde 60 oy aldığın yerelde, iktidar olmana rağmen insanlar partisinden gidiyorsa, CHP’nin eski CHP olmadığı şüphesiz tescillenmiş demektir. Yalnızca yerelde mi? Tabi ki hayır. Geçtiğimiz süreçlerde, CHP’nin Genel Merkez Yönetimi’nden 7 milletvekili istifa etti, bakın burada da istifa var. CHP’yi Muharrem İnce’den dinleyin, CHP’yi Nejat Bey’den dinleyin, aynı gerekçeleri göreceksiniz. Göreceksiniz bu istifaların devamı gelecek. Çünkü CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkeleriyle kurulan CHP değildir. Ve ben bu durumdan rahatsız olan herkesi açık açık AK Parti’ye davet ediyorum.

“Biz CHP İl Başkanından memnunuz”

Bu denli yönetilemeyen bir tabloya karşı İl Başkanı’nın hala görevine devam ediyor olması CHP’nin tabanında yaşadığı sıkıntıların yanı sıra yönetici kademelerinde de olduğu gösteriyor. Fakat biz CHP İl Başkanından memnunuz, kalabilir bence. Ayrıca değerli arkadaşlar bu süreç, İl Genel Meclisi’ni kendi partilerinin yönetim kurulları zannedip; kredi, borçlanma, bütçe vs. gibi birçok konuda saçmalayanlara bir tokattır. Fakat biz böyle yapmayacağız. Şehrin ihtiyaçlarını önceleyen, yatımlarının önünü açan bir anlayışla AK Parti grubu olarak İl Genel Meclisi’ndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz.

“Komik bulduğum bir durum var”

Bunlarla beraber komik bulduğum bir durum var; biliyorsunuz seçim 16’ya karşı 17 oyla bitti, CHP ise her zamanki gibi ders çıkarmak ve meseleyi anlamak yerine oyu kim verdi derdine düşmüş. Oy veren CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi’ni CHP İl Başkanı’na niye sormuyorsunuz? İnsan üyesini bilmez mi? Ayrıca seçime girmeden önce grubuna ‘cep telefonları ile herkes oyunun resmini çekip atsın’ diye talimat veren CHP İl Başkanı değil mi? Aman sakın bir yerlerde anlatmayın, CHP’nin demokrasi anlayışına gölge düşer…” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech