Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Korona süreci muhtarlarla masaya yatırıldı

Koronavirüsle mücadele kapsamında, Çanakkale

Koronavirüsle mücadele kapsamında, Çanakkale genelinde vakaların azaltılmasına yönelik alınacak tedbirler konusunda Çanakkale merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları koronavirüs salgınına karşı bilgilendirildi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale merkez ilçe mahalle ile köy muhtarları, ilgili kurum müdürleri ve sağlık personelleri katıldı.

Toplantıda; Vali İlhami Aktaş ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı birer konuşma gerçekleştirdiler.

Yapılan konuşmaların ardından ÇOMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Coşkun Bakar tarafından ilimizin son durumu, Koronavirüs hastalığı, koronavirüsün nasıl bulaştığı, koronavirüse karşı alınacak önlemler ve Koronavirüs salgınında muhtarların görev ve sorumlulukları hakkında bir sunum yapıldı.

Vali İlhami Aktaş, pandemi sürecindeki destekleri için muhtarlara teşekkür ederek, Koronavirüs salgınını kontrol altına alabilmemiz için kurallara titizlikle uyulması gerektiğine vurgu yaptı.

Özellikle yaklaşan Ramazan ayında toplu iftar ve sahur yapmaktan kaçınılması gerektiğini belirten Vali İlhami Aktaş, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır” dedi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından merkez ilçe mahalle ve köy muhtarlarının talep ve görüşleri dinleyen Vali Aktaş, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech