Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Halkın içinde halk ile birlikte yöneteceğiz”

Ayvacık Belediyesi tarafından Çamlık

Ayvacık Belediyesi tarafından Çamlık Mesire Yeri’ne yapılan Çamlık Kır Lokantası, geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de katıldığı açılış töreninde, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram ilçeye yapılan yatırımlarla ve projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Bayram, “Halkın içinde halk ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Ayvacık Belediyesi tarafından Çamlık Mesire Yeri’ne yapılan Çamlık Kır Lokantası düzenlenen tören ile açıldı.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Ayvacık CHP İlçe Başkanı Emre Öz, AK Parti İlçe Başkanı Nazmi Tok, MHP İlçe Başkanı Özcan Cengiz, İyi Parti İlçe Başkanı Şükriye Özkan, CHP’li Lapseki, Ezine ve Biga ilçe başkanları, CHP’li Çanakkale İl Genel Meclis Üyeleri, ilçedeki bazı kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, köy muhtarları, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediyenin borcu 10 Milyondan 7 Milyona düştü

Açılış töreninde konuşma yapan Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, ilçeye yaptıkları yatırımlardan bahsetti. Konuşmasında ilçeye kreş müjdesi veren Bayram, şunları söyledi: “31 Mart 2019 itibariyle devraldığımız belediyemizin toplam borcu 10 Milyon bin 310 TL idi. Bugün belediyemizin borcu 7 milyon 374 bin 364 TL. Ayvacık halkının parasını halkın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet için harcadık. İlk başta söylediğimiz gibi halkın içinde halk ile birlikte yöneteceğiz.

Kanalizasyon inşaatımızın yüzde 15’i gerçekleşmiştir”

İçme suyu arıtma tesisimizde kapasite arttırımı yapılmış ve arıtma tesisi motor bakımları yapılarak güçlendirilmiştir. İlçemizde bir buçuk kilometre içme suyu hattı döşenmiş, mevcut hatların tadilatı yapılmıştır. Özellikle çarşı merkezinde daha önce hiç girilmemiş cadde ve sokakları kapsayacak şekilde yapılan kanalizasyon inşaatımızın yüzde 15’i gerçekleşmiştir.

Mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir”

İlk icraatlarımızdan biri doğalgazın ilk adımı olan meclis kararını alıp kolları sıvamaktı. Kabul gördüğü takdirde alt ve üst yapı çalışmasının belediyemiz tarafından yapılacağı taahhüdü verilmiş ve bu kadar oy birliği ile kabul edilmiştir. Ancak her seferinde aldığımız cevaplar traji komikti. Bu konudaki mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir. Vatandaşlarımız istedikleri zaman çalışmaları aşama aşama izleyebilirler.

Ayvacık halkına bir müjde vermek istiyorum”

Ayvacık halkına buradan bir müjde vermek istiyorum. Çamlık Kır Lokantası’nın açılışından sonra sıra seçim vaatlerimiz arasında yer alan Kreş yapımına geliyor. Projemiz hazır. İnşallah kısa zamanda başlayacağız ve Ayvacık artık bir kreşe sahip olacak. Eski İtfaiye binamızın olduğu noktaya kreşimizi yapıyoruz. Arsa birleştirme çalışmalarımız tamamlandı. İlçemizin böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. İnşallah kısa zamanda da bitireceğiz. Ayvacık halkına hayırlı olmasını temenni ederim.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech