Büyükşehirlerde görmeye alışık oluğumuz ve martı ismi verilen elektrikli scooterlar artık Çanakkale’de. Çanakkale’de tazı ismini alan scooterlar, vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı. Belli başlı duraklarında ise dikkat çekmeye devam ediyorlar.
Geçtiğimiz aylarda, Çanakkale Belediyesi tarafından, şehrin belli başlı bölümlerine tazı durakları yerleştirildi. Bu sarı demirlere önce kimse anlam vermezken, meraklar giderildi ve Çanakkale’de tazı ismini alan elektrikli scooterlar kullanılmaya başlandı.
Özellikle gençler arasında bir hayli kullanım oranı yüksek olan tazılar, orta yaş ve kıdemli kentliler tarafından da bir hayli merak edilir oldu. Ağırlığı taşıyabilen ve elektrikli bir şekilde ilerlemeye olanak sağlayan tazılar, kullanıldıktan sonra ise belirlenen duraklara kitleniyorlar. Yüksek süratle gidilmeyen ve akıcı bir hıza sahip olan tazıların en çok kordon bölgesinde kullanıldıkları görüldü. Gençler arasında Çanakkale’de tazılar bir hayli popülerleşecek.
Tunahan Ünsal