Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk’e hakaret tepki topladı

Tekirdağ’da Atatürk ün manevi

Tekirdağ’da Atatürk ün manevi hatırası olan büstlerine yapılan saldırı tepki topladı. Eğitim Sen Çanakkale Başkanı Yasin Hacımusalar bir basın açıklaması yayınlayarak “Atatürk büstlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Tepkisiz kalamayız. Kabul edemeyiz. Susamayız. Susmayacağız.” dedi.

Eğitim Sen Çanakkale Başkanı Yasin Hacımusalar’ın basın açıklaması şu şekilde; “Tekirdağ İlimizin Marmara Ereğlisi ilçesinde, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk ün manevi hatırası olan büstlerine yapılan saldırıyı Eğitim Sen olarak kınıyoruz.

Bu saldırıyı yapanların en kısa sürede yakalanmasını istiyoruz. Gerekli cezayı almaları önemlidir.

Bu saldırının nedenlerine de bakacak olursak, birileri kendine vazife çıkararak, arkasında bir güç hissederek; bugüne kadar sürekli bilimi ve bilimsel eğitimi hedef alan politika ve uygulamaların hayata geçirilmesinin verdiği cesaret olarak düşünülebilir.

Son günlerde ırkçı-gerici politikalar hızla artarken, özellikle çocuk ve kadın haklarına yönelik yoğun bir saldırı dalgası yaşanmaktadır.

İstanbul sözleşmesinin feshedilmesi, Askeri okullara giriş koşullarının değiştirilmesi, cemaat, dernek ve vakıflar ile yapılan eğitim protokollerinin artırılması, eğitim başta olmak üzere toplumsal yaşamın bütün alanlarının baskıcı ve otoriter uygulamalarla kuşatma altına alınmak istendiği bir dönemde hayatı boyunca aydınlanmadan ve bilimden yana tutum alan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ü bir kez daha saygıyla anıyor, yapılan bu saldırıyı kınıyoruz.

Tepkisiz kalamayız. Kabul edemeyiz. Susamayız. Susmayacağız.”

Haber Merkezi

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech