Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen En Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi Halil BAL 1’inci ve Çan Fen Lisesi öğrencisi Esma SAKA 3’üncü oldu. Öğrencilere ödüllerini Çan Belediye Başkanı Bülent Öz verdi.
Konu ile ilgili olarak Çan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen En Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi Halil BAL(1’inci) ve Çan Fen Lisesi öğrencisi Esma SAKA’ya (3’üncü) ödüllerini verdik.
Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’nın geleceğimizin teminatı ve güvencesi gençlerimizin dilinde yükselmesi her zaman gururumuz olacaktır.
Sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum çocuklar…”