Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında işbirliği ve eğitim protokolü imzalandı.
Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz protokolle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında yeni projeler üretmeyi, işgücü piyasasının dinamik ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli işgücünü destekleyecek eğitimler düzenlemeyi, bu eğitimler ile 15-29 yaş aralığındaki gençlerin istihdamının arttırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Protokole göre ayrıca iki kurum personeline yönelik olarak eğitimler de düzenlenecek. Bunun dışında “Hayalindeki Sen” CV yarışması düzenliyoruz. Çanakkale ilinde öğrenim gören tüm lise öğrencilerinin katılabileceği, kariyer planlamalarını yapmalarına destek olacak yarışmaya başvurular, 1-30 Nisan tarihleri arasında kariyer.canakkale@iskur.gov.tr adresinden alınacak olup, ödül töreni 18 Mayıs tarihinde gerçekleşecektir. Detaylı bilgiye www.canakkaleiskur.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.” dedi.
Haber Merkezi