Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanat ve spor tek çatı altında buluştu

DÜMTEKA Ritim Atölyesi, DOKU

DÜMTEKA Ritim Atölyesi, DOKU Sanat ve Beceri Atölyesi, İDA Keman, piyano, gitar, ritim, jimnastik ve yoga bir araya geldi ve İDA Sanat ve Spor Merkezi çatısı altında faaliyete geçti. Atölye çalışmaları ile 7’den 70’e vatandaşlara hizmet sunan İDA Sanat ve Spor Merkezi, yakın zamanda da sanat akademisi haline gelerek kentte sanat ve sporun kalbi olmayı hedefliyor.

İDA Sanat ve Spor Merkezi, eğitmenleri ile birlikte, Çanakkale’de sanatı ve sporu Barbaros Mahallesi, Gazi Sokak’ta tek çatı altında topladı. DÜMTEKA Ritim Atölyesi, DOKU Sanat ve Beceri Atölyesi, İDA keman, piyano, gitar, ritim, jimnastik ve yoga atölyelerinin` birleşmesi ile hayata geçen İDA Sanat ve Spor Merkezi, 7`den 70`e her kesime profesyonel eğitmenler tarafından branşlarında kurulan atölyelerde eğitim vermeye devam ediyor.

İDA Sanat ve Spor Merkezi eğitimcileri, duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz”

DÜMTEKA Ritim Atölyesi eğitmeni Özgür Evren; “2015 yılında DÜMTEKA Atölyeyi kurdum. Birbirinden değerli ustaların desteği ile Çanakkalelileri ilk olarak toprak darbuka ve diğer ritim enstrümanları ile buluşturmaya başladık. O günden bu güne kadar yaklaşık 6 yıldır devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında İDA Sanat`la buluştuk ve DÜMTEKA Atölye olarak İDA Sanatla devam ediyoruz. İDA Sanat Merkezi bünyesinde DOKU Sanat ve Beceri Atölyesi yine İDA Sanat bünyesinde gitar, keman, yoga, jimnastik… gibi birçok farklı dalla, burayı bir sanat merkezi haline dönüştürdük. Yavaş ama emin adımlarla gidiyoruz. Önceliğimiz insanlara doğru materyallerle buluşturmak ve yine ritim duygusunu geliştirmek.”

Birebir workshop etkinlikleri, yetenek sınavlarına hazırlık, hobi atölyeleri… gibi etkinlikleri gerçekleştiriyoruz”

DOKU Sanat ve Beceri Atölyesi Eğitmeni Göksu Aşnaz; “İDA Sanatla maceramız uzun süre farklı okullarda öğretmen olarak çalışmamın ardından bir resim atölyesi yaratma fikriyle başladı. Yine birçok arkadaşın bir araya gelerek kolektif bir şekilde oluşturduğu sanat merkezi olması ve hedeflerinin aynı yönde olması bizleri İDA Sanat çatısı altında bir araya getirdi. 7`den 70`e farklı tarzlarda resim atölye eğitimlerinin yanı sıra, birebir workshop etkinlikleri, yetenek sınavlarına hazırlık, hobi atölyeleri… gibi etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. İDA sanattaki hedefim sanat dallarına gönül vermiş her yaş grubundan insana sanatsal birikimlerimi aktarmak, yeni projelerde bir araya gelmek ve şehrin kültür sanat dokusuna Doku Sanat olarak katkıda bulunmak.”

İDA Sanat ekibiyle tanışıp kısa zamanda güzel bir ekip oluşturduk”

İDA Keman, Piyanı ve Şan Atölyesi eğitmeni Merve Kaya; “Resim ve Heykel öğretmenimiz Göksu hocamızın sayesinde İDA Sanat ekibiyle tanışıp kısa zamanda güzel bir ekip oluşturduk. Keman, piyano, müziksel işitme okuma yazma ve müzik atölye çalışmaları ve etkinlik hazırlıklarının yanı sıra yine bu alanlarda bölümlere hazırlık eğitimleri veriyoruz. Özellikle, Çanakkale gibi sanata ve spora yatkın bir kentte bu alanlarda birbirinden yetenekli insanlarla bir araya gelerek kendilerine bir şeyler katabilmek mutluluk verici.”

Sakinlik denge güç sunmaya çalışıyorum”

İDA Yoga Atölyesi Eğitmeni Ben Gülsüm Çelik; “Buranın aktif sanat atölyesi olması ve Yoga`nın da sanat ve spor açısından harmanlanmış bir dal olmasından burasının yoga için uygun bir yer olduğunu hissettim ve Özgür Bey ile epey sıcakkanlı sohbet edince Yoga`yı burada canlandırmak istedim. Yoga hikayesi, mistigi, tarihi ve asanalari ile derin bir birlik içindeyim ve bunları icra ediyoruz. Yoga`yı insanlara tanıtmak insanların doğru nefes farkında bir zihin ve tüm vücuduna sakinlik denge güç sunmaya çalışıyorum.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech