Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Anımsama” sergileri devam ediyor

K2 Çağdaş Sanat Derneği

K2 Çağdaş Sanat Derneği ve Çanakkale Bienali İnisiyatifi CABININ’in, Kültür için Alan desteğiyle hayata geçirdiği “İzmir ve Çanakkale / Çağdaş Sanat Hafızası Üzerine Birlikte Düşünmek” projesinin bir parçası olan “Anımsama” sergileri, 2 Aralık’tan bu yana devam ediyor. Sergi Ocak başına kadar ziyarete açık olacak.

Portİzmir ve Çanakkale Bienali, aynı coğrafyayı paylaşmanın yanı sıra günümüz sanatına dair hassasiyetleri, sivil toplum temelli katılımcı ve yatay örgütlenme modelleri, kent ölçeğinde oluşturdukları dinamizm ile de ortaklaşıyor. Süreli etkinliklerin hafızasının sürdürülebilirliği, üretim ve paylaşım süreçlerinin görünürlüğü, kent ölçeğindeki çağdaş sanat belleğinin kalıcılığı gibi konuları odağına alan bir aylık program ile geleceğe dönük bir model ve stratejinin ana hatları şekillenmiş olacak.

2 Aralık tarihinden itibaren bir ay süreyle çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek “Anımsama” sergileri, Portİzmir ve Çanakkale Bienali kapsamında üretilen ya da sergilenen, bu kentlerden ilham alan sanat üretimlerinden bir seçki sunuyor. Portİzmir sergi ve projelerinden Ali M. Demirel, Behçet Aktaş, Hakan Kırdar, Quatuor Elementa, Ramazan Bayrakoğlu, Tomislav Brajnović, xurban_collective (zombie edition) ve Yeni Anıt ile Çanakkale Bienali’nin önceki edisyonlarından Akın Aksu, Georgios Katsagelos, Jakob Gautel, Korhan Başaran, Nikita Alexeev, Pınar Yolaçan, Reysi Kamhi ve Yeni Anıt’ın üretimlerinden oluşan sergiler, süreli etkinliklerin üretim ve deneyim belleği anımsatmayı hedefliyor.

Güncel pandemi koşullarına ek olarak, yakın zamanda İzmir’de meydana gelen depremin de etkisiyle tüm sergi ve söyleşiler çevrimiçi olarak gerçekleşiyor.

Ş. Ezgi Tuncel

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech