Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Makam insanı değil, insan makamı şereflendirir”

Makam odası haczedilen Adana

Makam odası haczedilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanına, Çan Belediye Başkanı tarafından, bağdaş kuran Atatürk fotoğrafı gönderildi. Başkan Öz, armağanı ile birlikte yazdığı mektupta “makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Zeydan Karalar’ın makam koltuğu, masası ve koltuklarının haczedilmesi kamuoyunda geniş yer bulmuştu. Başkan Karalar, icra yoluyla yapılan haciz sonrası “Makam odası gerekmiyordu. Her sokak benim için makam odasıdır” diyerek tepkisini göstermişti.

“İnsan Gönlü, En Büyük Makamdır”

Yaşanan bu durum karşısında Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den mesaj yüklü bir armağan geldi. Halka hizmet etmekle görevli bir belediye başkanının makam odasının boşaltılmasının ve başkanın boş bir odada çalışmak zorunda bırakılmasının üzücü olduğunu belirten Çan Belediye Başkanı Öz, yaşanan durum karşısında Başkan Karalar’a “İnsan gönlü, en büyük makamdır” diyerek bir fotoğraf gönderdi.

“Makam İnsana Değil, İnsan Makama Şeref Katar”

Atatürk’ün bir buğday tarlası önünde tek başına bağdaş kurup otururken çekilmiş bir fotoğrafını çerçeveleten Başkan Öz, fotoğrafla birlikte yazdığı mektubu Adana Büyükşehir Belediye Başkanına kargoladı. Başkan Öz, kaleme aldığı mektupta “Biliyorum ki “Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” Bu sebeple sarsılmaz bir inançla ifade etmeliyim ki, sizin bir koltuğa ihtiyacınız yoktur. Siz, rütbeleri sökülmüş, makamlarına son verilmiş Atatürk’ün, Anadolu’nun topraklarında halkıyla birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ona layık, çalışkan ve onurlu bir belediye başkanısınız.” dedi.

Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün kaleme aldığı mektubun tamamı: “Değerli Başkanım, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamına ait tüm eşyaların haksız bir biçimde, kasıtla ve adaletsizlikle haczedildiğini derin ve büyük bir üzüntüyle öğrendim. “Benim makam odam Adana’mın sokakları, insanlarımın yanıdır.” sözünüzü ise o derece isabetli ve kıymetle karşıladım. Biliyorum ki “Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” Bu sebeple sarsılmaz bir inançla ifade etmeliyim ki, sizin bir koltuğa ihtiyacınız yoktur. Siz, rütbeleri sökülmüş, makamlarına son verilmiş Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ona layık, çalışkan ve onurlu bir belediye başkanısınız. Benim makam odam Adana’nın sokakları demiştiniz. Bu sebeple, eğer kabul buyurursanız, bir zamanlar rütbeleri dahi olmadan Anadolu’nun topraklarında halkı ile birlikte ülkeyi kurtaran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan toprağında bağdaş kururken çekilmiş bir fotoğrafını odanıza asmak için en samimi duygularla size armağan etmek isterim. En içten dileklerle…”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech