Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ofisi Yetkilileri ÇTSO’DA

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yetkilileri Çanakkale’nin orta ve uzun vadede yeni yatırım ekosistemiyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret ettiler.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destekleri Birim Müdürü Zahid Tuncel ve Yatırım Destek Ofisi Danışmanı Yusuf Melih Gulbaran, Genel Sekreter Sema Sandal ve GMKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran’ında hazır bulunduğu ziyarette ilimizin yatırım imkanları pandemi öncesi ve sonrası olarak değerlendirildi.

“ÇANAKKALE’NİN ORTA VE UZUN VADELİ YATIRIM SÜREÇLERİ İÇİN İLİMİZİ VE KENDİMİZİ HAZIRLAMAK ZORUNDAYIZ”
Görüşmeyle ilgili bilgi veren Başkan Semizoğlu; “İlimizin sosyo-ekonomik anlamda gelişmesi ve rekabet gücünün artması için proje ve fikir üreten bir Odayız. Katma değerli ürün üretilmesi, kalıcı istihdam sağlanması ve bölgemizin öncelikli sektörlerinin büyümesi en büyük hedefimiz. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destekleri Birim Müdürü Zahid Tuncel ve Yatırım Destek Ofisi Danışmanı Yusuf Melih Gulbaran’a bölgemizin mevcut durumu ile hedeflediğimiz ekonomi sistemi hakkında sunum yaptık. Kendilerine Çanakkale’nin öncelikli yatırım alanları ve bu alanların ihtiyaçları hakkında bilgi verdik. İlimizin Teşvik Bölgesindeki yeri hakkında görüştük ve teşvik sisteminin ilçeler bazında olması gerektiğini ifade ettik. Bir ilin Yatırımlar için cazip olabilmesinde ulaşım ve lojistik imkanları çok önemlidir. Köprümüz tamamlandığında bunun önemini çok daha iyi anlayacağız. Bu yüzden üyelerimize sıklıkla bu gelişime hazır olmaları gerektiğini hatırlatıyorum. Diğer bir husus da Limanımızın aktif ve fizibıl kullanılması. 1/100.000 Çevre Düzeni Planının yerelde hazırlanıp uygulanması ve yatırımın önünü açacak şekilde uygulanır olması da yatırımlar için önemli bir konudur. Planlar bürokratın keyfiyetine bırakılmamalı, açık ve net olmalıdır. Maalesef yine ısrarla bürokrasideki sıkıntılara değindim. Yatırımcıya ışık tutacak, mevzuatı uygularken bardağın dolu tarafını görecek bürokratlar lazım” dedi.

“ÇANAKKALE’NİN YATIRIM FIRSATLARINI EKSİLERİYLE ARTILARIYLA GÖRÜŞTÜK”
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destekleri Birim Müdürü Zahid Tuncel ise “Çanakkale bizim için ayrı bir önem taşıyor. Tarıma dayalı sanayi ve turizm yatırımları önceliğimiz. Birimimizin kurulma amacı da bir anlamda bürokrasideki sıkıntıları doğrudan aşmak. Ülkemize güvenip yatırım yapmak isteyen çok sayıda yabancı yatırımcı var. Teknoloji yoğun ve katma değeri yüksek yatırımları destekliyoruz ve illerin yapılarına göre en uygun ile yönlendiriyoruz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasını bu ikinci ziyaretimiz. Başkanımız gerek kendi sektörü gerekse temsil ettiği kurumlardaki diğer sektörler ile ilgili bizlere bilgi verdi, Çanakkale’nin yatırım fırsatlarını eksileriyle artılarıyla görüştük, kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech