Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bozcaada Kaymakamı sanayicileri ağırladı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, beraberindeki bir heyetle Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin’le bir araya geldi. Semizoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada bölgenin potansiyeline dikkat çekerek; “Coğrafi özelliklerinin avantajı, tüm tarımsal potansiyeli, yerel tatları, kültürel zenginlikleri ile Bozcaada’da turizmin 12 aya yayılarak sürdürülebilir olması bir hayal değildir. Sayın Kaymakamımız Adamızın tüm yerel aktörleri ile esnafı ile çok iyi iletişim halinde. Ada’nın kalkınması ve gelişmesi, sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını takdirle takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÇTSO’nun haberine göre; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, beraberinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Temiz ve ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç’dan oluşan heyetle birlikte Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin’i ziyaret etti.

Koronavirüs sürecinde alınan tedbirlerden ve önlemlerden söz eden heyet, ada esnafı başta olmak üzere halkın ekonomik kaygılarının da giderilmesini konuştu. Görüşmede Selçuk Semizoğlu, Kaymakam İbrahim Gültekin’e gösterdikleri misafirperverliğe teşekkür ederek, ada esnafının süreçten en az etkilenmesi için el birliği ile çalışmalarının olduğunu, bundan da mutluluk duyduğunu belirtti.

“SÜREÇ ÇOK İYİ YÖNETİLDİ”

Semizoğlu, “Ülkemizin parlayan yıldızı olan Bozcaada gerek konumu, gerek tarihi ve doğal zenginlikleri ile sadece Çanakkale’nin değil Ülkemizin bir cazibe merkezi. Aynı zamanda Odamızın faaliyet alanı içerisinde bir adamız olduğu için Sayın Kaymakamımız ile sık sık istişarede bulunuyoruz. Turizm sezonun zaten kısa olduğu İlimizde, Bozcaada’da COVİD 19 sebebi ile alınan tedbirler ve önlemler ile işletmecilerin de rızası ile ekonomik kaygıları bir tarafa bırakarak süreci çok iyi yönetti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Normalleşme sürecinde de aynı hassasiyeti göstererek, işletmeci üyelerimizle diyalog halinde çalışacağına inanıyoruz” dedi.

“SAYIN KAYMAKAM ADA ESNAFI İLE ÇOK İYİ İLETİŞİM HALİNDE”

Selçuk Semizoğlu, Kaymakam İbrahim Gültekin ile fikir birliği içerisinde olduklarını dile getirerek; “Coğrafi özelliklerinin avantajı, tüm tarımsal potansiyeli, yerel tatları, kültürel zenginlikleri ile Bozcaada’da turizmin 12 aya yayılarak sürdürülebilir olması bir hayal değildir. Sayın Kaymakamımız Adamızın tüm yerel aktörleri ile esnafı ile çok iyi iletişim halinde. Ada’nın kalkınması ve gelişmesi, sorunların çözümüne yönelik çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. Kendisi ile bu konularda istişarede bulunduk ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bozcaada’mızın bu doğal dokusunu koruyarak gerçekleştirilecek gelişim sürecinde üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu ilettik” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech